Międzyszkolny konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego

W dniu dzisiejszym w hali OSiR o godz. 9.00 rozpoczął się teoretyczny międzyszkolny konkurs wiedzy o zasadach ruchu drogowego. Konkurs kierowany był dla uczniów szkół podstawowych gminy Trzemeszno klas 5-8 (uczniowie posiadający karty rowerowe). Udział w konkursie wzięły: SP nr 2 w Trzemesznie, SP nr 1 w Trzemesznie, SP w Kruchowie, SP w Trzemżalu.
Do konkursu przystąpili uczniowie – 4 uczniów z każdej szkoły – wyłonieni wcześniej poprzez testy wewnętrzne przeprowadzone w szkołach. II etap składał się z testu teoretycznego oraz praktycznego – jazda po miasteczku ruchu drogowego.
W komisji konkursu zasiedli nauczyciele techniki szkół podstawowych oraz funkcjonariusz policji w Trzemesznie. Nagrodzone zostały 3 pierwsze miejsca w kategorii indywidualnej w tym został nadany tytuł Najlepszego Rowerzysty Gminy Trzemeszno 2020 r., który zdobył uczeń SP w Kruchowie Filip Brzewiński. Zostały także nagrodzone szkoły w kategorii drużynowej.
Poniżej wyniki konkursu:
ORGANIZATORZY: SP NR 2 W TRZEMESZNIE
PARTNERZY: GMINA TRZEMESZNO, SP NR 1 W TRZEMESZNIE, SP W KRUCHOWIE, SP W TRZEMŻALU, OSIR W TRZEMESZNIE, STOWARZYSZENIE TERAZ.