VIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW O PUCHAR BURMISTRZA TRZEMESZNA – BIEŚLIN 14.09.2019 -ZAKOŃCZENIE

14 września na boisku sportowym w Bieślinie odbył się ostatni tegoroczny turniej piłki nożnej sołectw gminy Trzemeszno.

Udział w rozgrywkach wzięło 13 drużyn: GOŁĄBKI-OCHODZA, JASTRZĘBOWO, KAMIENIEC, KRUCHOWO, ŁAWKI, MIATY-BRZOZÓWIEC, MIJANOWO, NIEWOLNO, RUDKI, TRZEMŻAL, WYDARTOWO, WYMYSŁOWO, ZIELEŃ-BIEŚLIN.

Cykl podzielony był na 6 turniejów,  które odbyły się kolejno: zimowy w hali OSiR w Trzemesznie oraz na  boiskach sołeckich w Ławkach, Miatach, Niewolnie, Wydartowie i w Bieślinie. Drużyny walczyły o Puchar Krzysztofa Derezińskiego Burmistrza Trzemeszna.

W Bieślinie odbył się ostatni turniej, a drużyny do końca walczyły o jak najwyższe pozycje w tabeli generalnej. Z grup do półfinałów awansowały drużyny: Zieleń-Bieślin, Gołąbki-Ochodza, Wydartowo i Niewolno. W półfinałach spotkały się drużyny: Zieleń-Wydartowo (1:0) oraz Niewolno-Gołąbki (3:2). Drużyny z Zielenia oraz Niewolna były skuteczniejsze i powalczyły w finale o I miejsce. W meczu przewagę mieli zawodnicy z Niewolna, którzy pokonali przeciwnika wynikiem 2:0. W meczu o III miejsce, który zakończył się remisem (2:2) rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Gołąbek.

Gospodarze turnieju przygotowali puchary, statuetki oraz nagrody dla najlepszych drużyn i zawodników. Zostali wybrani najlepszy zawodnik turnieju Karol Łukomski z Niewolna, najlepszy bramkarz Benedykt Liberkowski z Wymysłowa oraz król strzelców Damian Grzechowiak z Gołąbek.

Dokonaliśmy także podsumowania cyklu turniejów. Odbyła się ceremonia wręczania pucharów, statuetek i nagród. Mistrzem VIII Turnieju Piłki Nożnej Sołectw i posiadaczem Pucharu Burmistrza Trzemeszna została drużyna Zieleń-Bieślin, która zdobyła łącznie 90 pkt. II miejsce wywalczyła drużyna  Miaty-Brzozówiec z 69 pkt. Ostatnią drużyną, która stanęła na podium było sołectwo Niewolno z 65 pkt. Drużyny wybierały także najlepszego zawodnika cyklu, którym został Łukasz Grzechowiak z Rudek oraz najlepszego bramkarza Oliwiera Kaczmarka z drużyny Zieleń-Bieślin. Królem strzelców został także zawodnik drużyny Zieleń-Bieślin Krzesimir Kiełpiński. Wszystkie drużyny otrzymały puchary, zwycięskie bony do realizacji o wartości 1000, 700, 500 zł wyróżnieni zawodnicy statuetki i nagrody.

Dziękujemy wszystkim gospodarzom turniejów za zaangażowanie oraz przygotowanie turniejów połączonych z festynami. Organizatorzy: Gmina Trzemeszno, OSiR W Trzemesznie, AVACO  Ławki, sołectwa: Ławki, Miaty-Brzozówiec, Niewolno, Wydartowo, Zieleń-Bieślin

Organizatorzy: Gmina Trzemeszno, OSiR W Trzemesznie, AVACO  Ławki, sołectwa: Ławki, Miaty-Brzozówiec, Niewolno, Wydartowo, Zieleń-Bieślin.