ZIELEŃ-BIEŚLIN MISTRZEM VII TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ SOŁECTW

W minioną niedzielę na boisku sportowym w Kamieńcu odbył się już ostatni tegoroczny turniej piłki nożnej sołectw o Puchar Burmistrza Trzemeszna. W turnieju uczestniczyło 14 sołectw: Niewolno, Kamieniec, Zieleń-Bieślin, Miaty-Brzozówiec, Wydartowo, Rudki, Jastrzębowo, Trzemżal, Lubiń, Gołąbki, Ławki, Kruchowo, Wymysłowo, Mijanowo. Rozegraliśmy 6 turniejów, w tym jeden w hali OSiR w Trzemesznie i pozostałe na boiskach wiejskich: w Jastrzębowie, Ochodzy, Bieślinie, Niewolnie i Kamieńcu. Drużyny zbierały pkt. w poszczególnych turniejach, a wczorajszy turniej ostatecznie zadecydował o miejscach sołectw.

W Kamieńcu zwycięzcą turnieju zostało sołectwo Niewolno. Drużyna ta tylko jednym pkt. (79 pkt.) przegrała w tabeli generalnej  z sołectwem Zieleń-Bieślin (80 pkt.). W dniu wczorajszym drużynie z Zielenia wystarczył awans do półfinału z kompletem pkt. aby utrzymać mistrza. Zieleń poniósł  porażkę w meczu półfinałowym (Rudki-Zieleń 0:2) i  później z Jastrzębowem w meczu o III miejsce (porażka 1:2), jednakże to już nie miało wpływu na klasyfikację generalną. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Rudek (we wczorajszym turnieju na drugiej pozycji).  

Gospodarz turnieju – sołectwo Kamieniec ufundował puchary dla trzech pierwszych drużyn wczorajszego turnieju (Niewolno, Rudki, Jastrzębowo)  oraz statuetki dla najlepszego bramkarza: Mateusza Mądrego z Jastrzębowa, najlepszego zawodnika Jana Albinowskiego z Niewolna oraz króla strzelców Oskara Kiełpińskiego z Bieślina. 

 

Zostały podsumowane także rozgrywki piłkarskie 2018 roku.

Wszystkie drużyny otrzymały puchary  natomiast trzy pierwsze dodatkowo otrzymały bony do wykorzystania na sprzęt sportowy:

I m. Zieleń-Bieślin 1000 zł

II m. Niewolno 700 zł

III m. Rudki 500 zł.

Zostały wręczone także pamiątkowe zdjęcia drużyn. Zdjęcia zostały zrobione podczas pierwszego tegorocznego  turnieju, którego sponsorem była  Kopalnia Kruszywa AVACO Ławki oraz wręczone przez  właściciela firmy Jarosława Ratajskiego. Każda z drużyn otrzymała także vouchery z rabatem do wykorzystania w firmie Joma. Joma ufundowała także voucher w wysokości 300 zł dla drużyny Fair Play całego turnieju. W głosowaniu drużyn nagroda trafiła do sołectwa Ławki 🙂

Przygotowano także statuetki i nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników całego cyklu:

Najlepszy zawodnik Przemysław Giza Zieleń

Najlepszy bramkarz Robert Różewicz Rudki

Król strzelców Eryk Grzegorski Niewolno

ORGANIZATORZY: GMINA TRZEMESZNO, OSIR W TRZEMESZNIE, KOPALNIA KRUSZYWA AVACO ŁAWKI,  SOŁECTWA GMINY TRZEMESZNO.

GALERIA:

https://photos.app.goo.gl/m2wAvWssQpGS5xp27