Piękna pogoda towarzyszyła biegaczom podczas XVIII Zimowego Biegu Trzech Jezior. Bieg główny (15 km) ukończyło 475 zawodników, bieg na dystansie 5 km 169.

Najlepszym zawodnikiem biegu głównego był Damian Kabat z Bydgoszczy z czasem 46 minut 48 sekund, wśród kobiet najszybciej pobiegła Monika Brzozowska z Krzepic (55:40).

W biegu na 5 km najszybszy był Dariusz Morzyński z Powidza (17:28), wśród kobiet Anna Nowakowska z Inowrocławia (18:55).

Organizatorzy przygotowali 126 nagród w kat. open, wiekowych, gminy Trzemeszno, pracowników Lasów Państwowych oraz honorowych dawców krwi a także w kategorii drużynowej, gdzie nagrodzone zostały 3 najszybsze kluby (czasy 4 pierwszych zawodników z danego klubu).

W kategorii zawodnicy gminy Trzemeszno łącznie pobiegło 43 osoby. W biegu głównym najszybszym zawodnikiem został Paweł Świątkowski (6 miejsce OPEN) natomiast z kobiet Dorota Bartz-Joszcz. W biegu 5 km pierwsze miejsce zajął Jakub Socha, wśród kobiet Kamila Kolberg.

Zimowy Bieg Trzech Jezior jest pierwszym biegiem IV Grand Prix Biegów OSiR w Trzemesznie. Kolejne biegi należące do GP to półmaraton z Mogilna do Trzemeszna im. Jana Kilińskiego (3 maja) oraz V Letni Bieg Trzech Jezior (15 km) zaplanowany na 30 sierpnia. Zapraszamy 🙂

8 LUTEGO BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ZAPISANIA SIĘ DO BIEGU (70 zł)

Do każdego pakietu dokładamy kalendarz biegowy ufundowany przez Polskie Stowarzyszenie Biegów 🙂

KONKURS Z WYGRANYM LOSEM:
Podobnie jak w ubiegłym roku i tym razem zostanie przeprowadzony konkurs z wygranym losem. Każdy kto zakupi kupon (5 zł) dodatkowo zakręcić kołem w celu wylosowania nagrody (KAŻDY LOS JEST WYGRANY) . Poza tym odbędzie się losowanie nagród głównych wśród wszystkich zakupionych kuponów. Do wygrania będą wczasów rodzinnych w OW Jutrzenka w Gołąbkach http://www.golabki.pl/ oraz tablet graficzny, wielofunkcyjny robot blender rozdrabniacz malakser, frytkownica.

 

🙂 Poza tym odbędzie się losowanie nagród głównych wśród wszystkich zakupionych kuponów. Do wygrania będą wczasów rodzinnych w OW Jutrzenka w Gołąbkach http://www.golabki.pl/ oraz tablet graficzny, wielofunkcyjny robot blender rozdrabniacz malakser, frytkownica.

Nasze plakietki, które otrzymacie podczas biegu, z edycją i i datą biegu przypomną zimowy klimat, za którym tak tęsknimy ….. Takie plakietki będą symbolem naszego biegu 🙂

NIŻSZA OPŁATA ZA BIEG
DO 3 LUTEGO 🏃‍♂️🏃‍♂️🏃‍♂️ ZAPRASZAMY

https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5283

PAKIET XVIII ZIMOWEGO BIEGU TRZECH JEZIOR:
👉KUBEK TURYSTYCZNY,

👉PRZYPINKA XVIII ZIMOWEGO BIEGU TRZECH JEZIOR

👉PAJDA CHLEBA ZE SMALCEM I OGÓRKIEM

👉PYSZNA ZUPA GROCHOWA

👉KAWA Z PĄCZKIEM

👉TORBA Z LOGO BIEGU

RELACJA Z BIEGU BĘDZIE EMITOWANA W TVP POZNAŃ

OPŁATY:

• Dla biegu na 15 km: do 27.01.2020 r. 50 zł, od 28.01.2020 r. 70 zł;
• Dla biegu na 5 km: do 27.01.2020 r. 50 zł, od 27.01.2020 r. 70 zł;
Osoby urodzone w roku 2004 i młodsze zwolnione są z opłaty;

BAŁWANKI ☃️☃️☃️ to już tradycja, takie maskotki trafią do wszystkich zawodników na podium zimowego biegu 😀

UWAGA UWAGA !
FIRMA PAROC SPONSOR GŁÓWNY BIEGU
POKRYWA KOSZTY WPISOWEGO
SWOICH PRACOWNIKÓW 

Pierwsza odsłona pakietu biegu zimowego 🙂

🙂
Kubek turystyczny dla każdego uczestnika biegów na dystansie 15 km i 5 km 👍 ☕☕☕👍
Zapisy trwają, zapraszamy 🙂

W dniu zawodów biegowych uczestnicy jak i kibice będą mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru tkanki tłuszczowej.
Pomiary poprowadzą trenerzy z Klubu Abc Odżywiania.

Wszystkich chętnych na zdobycie medali 🏅🏅🏅biegów 🏃‍♀️🏃‍♂️organizowanych przez Gminę Trzemeszno w 2020 roku zapraszamy do zapisów:

➡️ XVIII ZIMOWY BIEG TRZECH JEZIOR 08.02.2020 https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5283

➡️ XXIX OGÓLNOPOLSKI BIEG IM. JANA KILIŃSIEGO 03.05.2020 https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5285

➡️ V LETNI BIEG TRZECH JEZIOR 30.08.2020 https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5284

👉PODIUM OTRZYMAJĄ OSOBY, KTÓRE ZDOBĘDĄ GRAND PRIX BIEGÓW (15 km, połmaraton, 15 km).

👉Medale będą wręczane wszystkim uczestnikom wszystkich dystansów:-)

Witaj na stronie Zimowego Biegu Trzech Jezior

Trasa naszego biegu znajduje się w malowniczej okolicy kompleksu leśnego Nadleśnictwa Gołąbki i tak jak nazwa mówi przebiega wokół trzech jezior: Przedwieśnia, Wieśniate i Łomno. Łączna długość trasy wynosi 15 km. 90%  trasy to leśne drogi  na terenie gminy Trzemeszno i Rogowo – tylko 1,5 kilometrowy odcinek biegnie drogą powiatową przez miejscowość Gołąbki, gm. Trzemeszno. Trasa biegu została tak pomyślana, że zarówno uczestnicy biegu jak i kibice mają możliwość zapoznania się z walorami przyrodniczymi  tego zakątka Wielkopolski. 70% asfalt, 30% dukty leśne.Trasa biegu na 5 km zaczynasię od 10 km trasy biegu na 15 km.