Niewolno – 05.08.2017

W minioną sobotę 5 sierpnia na boisku sportowym w Niewolnie został rozegrany drugi turniej w ramach Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej Sołectw. Przypominamy, turniej kierowany jest do dzieci i młodzieży do lat 15 zamieszkałych na terenach wiejskich. Udział w tegorocznym turnieju wzięło w sumie 65 dzieci z całej gminy. Rywalizowało 6 drużyn: Friends Team, WKS Wydartowo, Niewolno, Zieleń-Bieślin, WKS Kruchowo i Wymysłowo. 

Drużyny zostały losowo podzielone na dwie grupy. Z grupy A do półfinału z I miejsca awansowała drużyna Friends Team oraz z II – Zieleń-Bieślin. W grupie B WKS Kruchowo (I miejsce) oraz Niewolno z II miejsca. W półfinale spotkały się drużyny Friends Team-Niewolno. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym a rzuty karne rozstrzygnęły o awansie drużyny z Trzemżala do finału. Drugi półfinał rozegrany pomiędzy WKS Kruchowo – Zieleń-Bieślin również zakończył się remisem. Ponownie rzuty karne zadecydowały o awansie tym razem drużyny WKS Kruchowo. Został także rozegrany mecz o V miejsce pomiędzy najmłodszą drużyną turnieju WKS Wydartowo a Wymysłowem. Mimo wytrwałej postawy młodszych zawodników mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla Wymysłowa. W meczu o III miejsce Niewolno wywalczyło wynik 3:1, natomiast mecz o I miejsce zakończył się wynikiem 2:0 dla Friends Team.

Podsumowując dwa turnieje (Bieślin, Niewolno), największą ilość pkt. Zdobyła Drużyna Friends Team (24 pkt.) i tym samym Mistrza  II Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej Sołectw.

Zostali wyłonieni także:

  • najlepszy bramkarz turniejów – Maciej Niewiadomski Niewolno;
  • najlepszy zawodnik – Kacper Rosłaniec WKS Kruchowo;
  • król strzelców – Maciej Orlikowski Friends Team (16 bramek);

Wszystkie dzieci otrzymały medale oraz bidony, które ufundowali Radni okręgów wiejskich gminy Trzemeszno. Zawodnicy wyróżnieni indywidualnie otrzymali statuetki.

WYNIKI:

I MIEJSCE Friends Team (24 pkt.)

II MIEJSCE WKS Kruchowo (19 pkt.)

III MIEJSCE Niewolno (13 pkt.)

IV MIEJSCE Zieleń-Bieślin (10 pkt.)

V MIEJSCE Wymysłowo (1 pkt.)

VI MIEJSCE WKS Wydartowo (0 pkt.)

GALERIA:

https://goo.gl/photos/RMvXdQTXQ7kd4rSw7