RUDKI MISTRZEM LIGI PIŁKI NOŻNEJ DRUŻYN SOŁECKICH GMINY TRZEMESZNO 2022

 ⚽️⚽️⚽️ W dniu wczorajszym został rozegrany ostatni turniej w ramach Ligi Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich Gminy Trzemeszno. Gospodarzem turnieju tym razem było sołectwo Rudki.
Udział w lidze wzięło łącznie 12 drużyn. W turnieju w Rudkach uczestniczyło 10: Kamieniec, Trzemżal, Zieleń, Miaty, Wymysłowo, Rudki, Niewolno, Wydartowo, Jastrzębowo, Gołąbki-Ławki (nie dojechały 2 drużyny Kruchowo, Mijanowo).
Tradycyjnie drużyny zostały podzielone losowo na 4 grupy. Z każdej grupy do meczy pucharowych awansowały po 2 drużyny. Z grupa A i B: Kamieniec i Trzemżal oraz Wydartowo i Wymysłowo gdzie do półfinałów awansowały Wydartowo oraz Wymysłowo. Z grupy C i D awansowało Niewolno i Rudki oraz Zieleń i Miaty a w półfinałach zagrało Niewolno i Rudki.
W półfinale Niewolno spotkało się z Wydartowem i poniosło porażkę przegrywając 1:0. W drugim półfinale pomiędzy Wymysłowem a Rudkami zwyciężyła drużyna z Wymysłowa 2:1. Tym samym w meczu o III miejsce zagrało Niewolno z Rudkami. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym a rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie drużyny z Rudek, która w tym turnieju zajęła III miejsce. W finale zagrało Wymysłowo z Wydartowem i pokonało swoich przeciwników 1:0 zdobywając Mistrza turnieju w Rudkach.
💪Najlepszym zawodnikiem turnieju został Oskar Dzienniak z Wymysłowa
💪Królem strzelców Daniel Majewski z Rudek
💪Najlepszym Bramkarzem Łukasz Pawlak z Wydartowa.
🗣🗣 W tym dniu zostały podsumowane wszystkie turnieje ligi. Walka o miejsca w tabeli rozgrywała się do ostatniego meczu. Szanse na podium miało 5 drużyn: Niewolno, Rudki, Wydartowo, Kamieniec i Wymysłowo. Ostatni turniej ostatecznie zadecydował o miejscach drużyn.
💪💪💪Mistrzem ligi została drużyna z Rudek zdobywając w lidze 77 pkt.
💪💪💪II miejsce i Wicemistrza zdobyła drużyna z Wydartowa z 64 pkt.
💪💪💪III miejsce wywalczyło sołectwo Kamieniec z 62 pkt.
💪IV miejsce Wymysłowo 60 pkt.
💪V miejsce Niewolno 59 pkt.
Wszystkie drużyny otrzymały puchary, drużyny na podium otrzymały także nagrody rzeczowe.
Nagrodzeni zostali także zawodnicy indywidualni. Decyzją drużyn, organizatorów i sędziów 💪 najlepszym zawodnikiem ligi został Rafał Michalak z Kamieńca 💪 najlepszym bramkarzem najczęściej wyróżniany podczas turniejów Łukasz Pawlak z Wydartowa 💪 Króla strzelców wywalczył Daniel Majewski z Rudek (18 bramek).
🗣Liga została dofinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki z funduszu Upowszechnianie Sportu w Środowisku Wiejskim, zadanie pn. Liga Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich Gminy Trzemeszno 👏👏👏
👉Organizator: Stowarzyszenie TERAZ
👉Partnerzy: OSIR w Trzemesznie, AVACO, sołectwa Mijanowo, Miaty, Ochodza, Rudki.