AVACO – TURNIEJ I FESTYN ZA NAMI

W dniu wczorajszym odbył się po raz jedenasty festyn rodzinny  oraz turniej piłki nożnej drużyn sołeckich AVACO. Impreza odbyła się na obiektach sportowych przy Hali OSiR w Trzemesznie.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: dmuchany tor przeszkód oraz basen z kulkami, mega klocki, zabawy z animatorem, projektowanie toreb w stylu Hip-Hop, sumo, cymbergaj, piłkarzyki,  pokaz motocykli zaprezentowanych przez Stowarzyszenie Wolni Strzelcy a wszystko to uzupełniała zabawa z Myszką Miki i Myszką Mini. Nie zabrakło także konkursów z nagrodami, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: projektowanie toreb w stylu  Hip-Hop oraz trzy tory przeszkód trudnością dostosowane do wieku. Wszystkie dzieci aktywne podczas festynu otrzymały plakietki z logo sponsora Kopalnią Kruszywa AVACO Ławki, a najlepsi w konkurencjach otrzymali nagrody gadżety z logo AVACO – czapeczki oraz okulary przeciwsłoneczne.

Festyn ten był wyjątkowy i inny od poprzednich ponieważ organizatorzy postanowili wesprzeć finansowo Nelkę z Trzemeszna cierpiąca na zespół Rubinsteina-Taybiego. W związku z tym odbył się charytatywny koncert wykonawców głownie muzyki RAP. Zagrali DJ Chaos Beats, Addy Shone, Fala, C-Zet &Valerka. Poza tym można było zakupić ciasto przygotowane przez rodziców i nauczycieli SP nr 1 w Trzemesznie,  kiełbaskę z grilla (sponsor Restaurację Qrnik), popcorn czy soczki. Zysk ze sprzedaży został przeznaczony na rehabilitację i leczenie Nelki. Udało się uzbierać 3.554,61 zł. Zbiórkę przeprowadziło Stowarzyszenie TERAZ.

Podczas festynu został rozgrywany turniej w ramach Ligi Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich Gminy Trzemeszno. W turnieju uczestniczyło 12 drużyn sołeckich: Gołąbki-Ławki, Jastrzębowo, Kruchowo, Niewolno, Wydartowo, Kozłowo-Rudki, Wymysłowo, Miaty-Brzozówiec, Zieleń-Bieślin, Trzemżal, Mijanowo, Kamieniec. Drużyny walczyły o puchar sponsora KOPALNI KRUSZYWA AVACO ŁAWKI.

Losowo podzielono drużyny na 4 grupy. Mecze były rozgrywane na dwóch boiskach jednocześnie. Z każdej grupy zgodnie z regulaminem do meczy pucharowych awansowały po 2 drużyny. W meczach pucharowych przegrane drużyny odpadły a do półfinałów awansowali: Niewolno, Wydartowo, Gołąbki-Ławki oraz Zieleń-Bielin. W półfinałowych meczach Zieleń z Niewolnem zakończyli mecz bezbramkowo a rzuty karne zadecydowały o awansie drużyny Niewolno do meczu o I miejsce. Drugi mecz półfinałowy został rozegrany pomiędzy Wydartowem a Gołąbki-Ławki, który zakończył się wynikiem 1:0 dla Wydartowa. W finale Niewolno pokonało Wydartowo wynikiem 3:0, natomiast w meczu o III miejsce Gołąbki-Ławki  Zieleń pokonały wynikiem 1:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Łukomski z Niewolna, bramkarzem Łukasz Pawlak z Wydartowa, natomiast Królem Strzelców Krzesimir Kiełpiński z Zielenia.

Liga Piłki Nożnej Drużyn Sołeckich Gminy Trzemeszno została dofinansowania w wysokości 8.000 zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach zadania „Upowszechnianie Sportu w środowisku wiejskim”.

GALERIA: http://vps810751.ovh.net/osir/?p=6212

Organizatorzy: Kopalnia Kruszywa AVACO Ławki, OSiR W Trzemesznie, Gmina Trzemeszno.