Wydartowo Mistrzem tegorocznej ligi piłki nożnej sołectw Gminy Trzemeszno

W dniu wczorajszym zakończył się ostatni z pięciu turniejów w ramach Ligi Piłki Nożnej Sołectw Gminy Trzemeszno 2021  ⚽️⚽️⚽️
13 drużyn sołeckich walczyło na boiskach wiejskich oraz na boisku przy hali OSiR o Puchar Krzysztofa Derezińskiego Burmistrza Trzemeszna 🏆
  • 06.06.2021 Wydartowo
  • 27.06.2021 – Turniej AVACO boisko przy hali OSiR
  • 15.08.2021 Kamieniec
  • 05.09.2021 Bieślin
  • 19.09.2021 Niewolno

Na boisku w Niewolnie walka o mistrza ligi trwała do ostatniego meczu. Wydartowo przed wczorajszym turniejem uplasowało się na I miejscu wyprzedzając drużynę z Niewolna tylko 1 pkt. (40 pkt. Wydartowo, 39 pkt. Niewolno). Zaraz za nimi z 36 pkt. znajdował się Kamieniec. Wczorajszy turniej jednak nie zmienił wyniku, wręcz przeciwnie umocnił pozycję drużyny z Wydartowa, która zdobyła aż 11 pkt. (łącznie 52 pkt). Niewolno natomiast zdobyło 3 pkt. w grupie, a porażka w meczu pucharowym z drużyną Miaty-Brzozówiec nie pozwoliła zagrać drużynie w półfinałach (łącznie 42 pkt.).

Kamieniec również awansował do meczu pucharowego z 3 pkt., jednak podobnie jak Niewolno został pokonany przez przeciwnika (Mijanowo) po remisowym wyniku w rzutach karnych (łącznie 39 pkt.). Tutaj szanse na pozyskanie III miejsca w lidze otrzymało sołectwo Mijanowo. Brakowało drużynie zaledwie 4 pkt. aby pokonać w bilansie Kamieniec i tym samym odebrać miejsce na podium. Niestety drużyna turniej zakończyła na IV miejscu i uzyskała w turnieju 9 pkt., co uplasowało Mijanowo w tabeli końcowej na IV miejscu (łączni 38 pkt.).
Wczorajszy turniej zwycięsko zakończył się dla drużyny Miaty-Brzozówiec, która zdobyła 13 pkt. (łącznie 22 pkt.). Drużyna awansowała o 3 miejsca w tabeli generalnej, wyprzedzając Zieleń-Bieślin (20 pkt), Rudki-Kozłowo (19 pkt.) i Wymysłowo (15 pkt.). Ostatecznie drużyna Miaty-Brzozówiec zdobyła V miejsce w lidze.
W dniu wczorajszym zostali nagrodzeni także najlepsi zawodnicy całej ligi:
🏅NAJLEPSZY BRAMKARZ Łukasz Pawlak WYDARTOWO
🏅NAJLEPSZY ZAWODNIK Adrian Majorek MIJANOWA
🏅KRÓL STRZLCÓW Jan Albinowski NIEWOLNO, który zdobył 29 bramek.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary 🏆oraz bony do realizacji w Firmie JOMA. Wszystkie drużyny otrzymały puchary 🏆wyróżnieni zawodnicy statuetki👍
Turniej w Niewolnie był także okazją do pośmiertnego podziękowania Panu Józefowi Rudzkiemu, mieszkańcowi Niewolna, działaczowi w sporcie, za zaangażowanie na rzecz sportu w Gminie Trzemeszno. Statuetkę Hipolita Cegielskiego na ręce syna – Marka Rudzkiego przekazał Burmistrz Trzemeszna.

Organizatorem turniejów jest: GMINA TRZEMESZNO, OSIR W TRZEMESZNIE, AVACO ŁAWKI.