Walka do końca o zwycięstwo w Lidze Piłki Nożnej Sołectw Gminy Trzemeszna

W dniu wczorajszym na boisku sportowym w Bieślinie został rozegrany przedostatni tegoroczny Turniej piłki nożnej sołectw Gminy Trzemeszno. Przypominamy liga składa się z 5 turniejów a  udział w lidze bierze 13 drużyn sołeckich: Kamieniec, Trzemżal, Mijanowo, Zieleń-Bieślin, Miaty-Brzozówiec, Rudki-Kozłowo, Wymysłowo, Niewolno, Wydartowo, Kruchowo, Jastrzębowo, Ławki i Gołąbki-Ochodza.
Turniej został standardowo rozegrany w 4 grupach ustalonych losowo. Z każdej grupy 2 drużyny awansują do meczów pucharowych, z których 4 zwycięskie przechodzą do półfinałów.
We wczorajszym turnieju w półfinale zagrały drużyny z Niewolna, Wydartowa, Kruchowa oraz Zielenia. W meczach półfinałowych i finałowych królowały remisowe wyniki. Pierwszy półfinał został rozegrany pomiędzy Wydartowem a Zieleniem. Mecz zakończył się wynikiem bezbramkowym, rzuty karne z wynikiem 6:5 dla Wydartowa, zadecydowały o awansie drużyny do meczu o I miejsce. Drugi półfinał został rozegrany pomiędzy Niewolnem a Kruchowem, również zakończył się wynikiem bezbramkowym i tym razem rzuty karne decydowały o zwycięstwie drużyn. Wynik 3:1 dla Niewolna, pozwolił  zagrać drużynie w finale.  Remisowym wynikiem zakończył się także mecz o III miejsce (Zieleń-Kruchowo 1:1, rzuty karne 1:3 dla Kruchowa). Mecz finałowy (Niewolno-Wydartowo)  zakończył się wynikiem 2:2, a rzuty karne po raz drugi okazały się szczęśliwe dla drużyny z Niewolna, wynikiem 6:5 pokonali zawodników z Wydartowa.
W dniu wczorajszym tradycyjnie zostali wyróżnieni najlepsi zawodnicy: najlepszy zawodnik Krzesimir Kiełpiński z Zielenia oraz najlepszy bramkarz Łukasz Pawlak z Wydartowa. Królem strzelców został Jan Albinowski z Niewolna, który zdobył we wczorajszym turnieju 11 bramek.
Turniejowi towarzyszył festyn rodzinny zorganizowany przez gospodarzy turnieju, mieszkańców Bieślina. Dostępne były atrakcje dla najmłodszych: dmuchany tor przeszkód, konkurencje i zabawy a także bogaty poczęstunek w formie domowych wypieków i kiełbasy z grilla 🙂
19 września w Niewolnie zostanie rozegrany ostatni tegoroczny turniej, gdzie nastąpi podsumowanie całego grand prix turniejów piłki nożnej sołectw Gminy Trzemeszno. Zgodnie z aktualną tabelą generalną na I miejscu uplasowała się drużyna z Wydartowa (40 pkt.), która o 1 pkt. wyprzedza Niewolno (39 pkt.). Na III miejscu znajduje się drużyna z Kamieńca z 36 pkt.
Organizatorzy: Gmina Trzemeszno, OSiR w Trzemesznie, Sołectwo Zieleń-Bieślin.