Zieleń-Bieślin mistrzem IX edycji Turniejów piłki nożnej sołectw gminy Trzemeszno!

W dniu wczorajszym na boisku sportowym w Ochodzy odbył się ostatni tegoroczny  turniej piłki nożnej sołectw gminy Trzemeszno. Od lutego rozegrano 6 turniejów,   w których 13 drużyn walczyło o Puchar Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego.

DRUŻYNY:

GOŁĄBKI-OCHODZA, JASTRZĘBOWO, KAMIENIEC, KRUCHOWO, ŁAWKI, MIATY-BRZOZOWIEC, MIJANOWO, NIEWOLNO, KOZŁOWO-RUDKI, TRZEMŻAL, WYDARTOWO, WYMYSŁOWO, ZIELEŃ-BIEŚLIN.

We wczorajszym turnieju zwycięstwo zdobyło sołectwo Zieleń-Bieślin, które w meczu finałowym pokonało Miaty-Brzezówiec wynikiem 3:1. W meczu o III miejsce walczyło Wydartowo-Rudki. Mecz ten zakończył się wynikiem bezbramkowym a rzuty karne zadecydowały o zwycięstwie Wydartowa i tym samy III miejscu we wczorajszym turnieju.

Do końca ważyły się punkty w tabeli generalnej. Niewolno z Zieleniem walczyło o I miejsce całego cyklu, starcie mogliśmy obejrzeć w meczu pucharowym, gdzie Zieleń pokonał Niewolno wynikiem 1:0 i tym samym zapewnił sobie mistrza całego cyklu. Na III miejsce szanse miały drużyny z Rudek, Wymysłowa, Kruchowa i Wydartowa a turniej w Ochodzy rozdał ostatecznie punkty tym drużynom. Kruchowo nie wychodząc z grupy odebrało sobie szanse na III miejsce, Rudki i Wydartowo, które przegrali mecze półfinałowe również nie miało już szans na podium. Mimo, że Wydartowo ostatecznie zdobyło taką samą ilość punktów w tabeli generalnej co Wymysłowo, lepszy bilans zwycięstw we wszystkich turniejach drużyny z Wymysłowa zagwarantował im miejsce na podium.

Wyniki:

I

ZIELEŃ-BIEŚLIN 64 PKT.

II

NIEWOLNO 42 PKT.

III

WYMYSŁOWO 35 PKT.

IV

WYDARTOWO 35 PKT.

V

MIEJSCE KOZŁOWO-RUDKI 32 PKT.

VI

MIATY-BRZOZÓWIEC 27 PKT.

VII

KRUCHOWO 25 PKT.

VIII

MIJANOWO 16 PKT.

IX

GOŁĄBKI 14 PKT.

X

KAMIENIEC 9 PKT.

XI

TRZEMŻAL 6 PKT.

XII

JASTRZĘBOWO 5 PKT.

XIII

ŁAWKI 2 PKT.

Zostały przyznane także nagrody indywidualne najlepszym zawodnikom. Króla strzelców zdobył Krzesimir Kiełpiński z drużyny Zieleń-Bieślin (14 bramek). Decyzją organizatorów i sędziów najlepszym zawodnikiem cyklu został Łukasz Kosmacz z Wymysłowa, natomiast bramkarzem Piotr Stablewski z Niewolna.

ORGANIZATORZY:

OSIR W TRZEMESZNIE, GMINA TRZEMESZNO, AVACO ŁAWKI, SOŁECTWA: JASTRZĘBOWO, WYDARTOWO, ŁAWKI, MIATY-BRZOZÓWIEC, OCHODZA-GOŁĄBKI.

GALERIA  TURNIEJU