DZIEŃ Z MOTOCYKLISTAMI

3 maja 2018 w Trzemesznie był z pewnością dniem motocyklistów. Od godz. 9.00 na Stadionie Miejskim w Trzemesznie zawitali motocykliści z Gminy Trzemeszno i okolic aby uczestniczyć i uatrakcyjnić XXVII Ogólnopolski Bieg Im. Jana Kilińskiego. Była to świetna okazja aby obejrzeć motocykle podczas parady po Stadionie Miejski i ulicami Trzemeszna. Motocykle eskortowały do mety pierwszego biegacza półmaratonu.

Po zakończonej imprezie biegowej od godz. 16.00 na stadionie odbył sie Piknik pn.”Motorowo-Zdrowo”.

Oprócz motorowego i rockowego charakteru podczas pikniku, promowane było zdrowe i aktywne spędzanie wolnego czasu. Zostały przeprowadzone konkurencje sportowe dla dzieci i dorosłych: m in. rzut oponą, żółwia jazda na rowerze, żółwia jazda na motocyklu, rzuty do celu, rysowanie na betonie i wiele innych. Promowana była profilaktyka zdrowotna: pomiar ciśnienia, cukru, został wykonany pokaz udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym. Impreza z udziałem motocyklistów była niewątpliwie dużą atrakcją dla mieszkańców gminy Trzemeszno. Była to pierwsza taka impreza na naszym terenie i jesteśmy dobrej myśli, że wpisze się na stałe do imprez cyklicznych. Szczególnie do gusty przypadły uczestnikom, pokaz umiejętności żużlowych oraz przejażdżki motocyklowe.
Podczas pikniku można było skosztować zdrowej żywności typu sałatki, deserów z nasionami chia oraz soków. Całemu piknikowi przygrywała kapela rodzeństwa Kubacki z Gołąbek.

Organizatorzy Pikniku pn. „Motorowo-Zdrowy”: Urząd Miejski Trzemeszna, Stowarzyszenie TERAZ, Wolni Strzelcy.
Piknik Motorowy MOTOROWO-ZDROWY współfinansowany był ze środków otrzymanych od Gminy Trzemeszno w ramach wsparcia realizacji zadań publicznych w zakresie: „ PROMOCJA I OCHRONA ZDROWIA”.

GALERIA:

https://photos.app.goo.gl/bbjEQbBF2iLL835i9